Naprawy lakiernicze krok po kroku — jak działa profesjonalny serwis lakierniczy z Warszawy?

pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa

Naprawy lakiernicze w Warszawie — działania wstępne

Profesjonalny lakiernik z Warszawy rozpoczyna od działań wstępnych związanych z oceną stanu pojazdu, sformułowaniem planu działania i wyceną swoich usług.

Pierwszym krokiem powinna zatem być precyzyjna diagnoza uszkodzeń i stanu lakieru,  i określenie jego dokładnej barwy. W Auto Service Zalewscy BIS korzystamy z najwyższej klasy urządzeń diagnostycznych, np. najlepszych na rynku spektrofotometrów.

W kolejnym kroku nasz serwis lakierniczy z Warszawy opracowuje dokładny plan działania. Zawarte są w nim metody pracy, potrzebne materiały i środki. Ustala się, jakie elementy trzeba zdemontować do lakierowania i czy konieczne będzie zdarcie starego lakieru, czy jedynie uzupełnienie ubytków.

Dobry plan to podstawa efektywnego działania, ale jest on niezbędny również do kolejnego etapu przygotowań, czyli do przygotowania wyceny.

 

pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa
pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa

Przygotowanie powierzchni — kluczowy etap napraw lakierniczych

Mając dobrze zdiagnozowany pojazd, określony plan działań i zatwierdzony przez klienta kosztorys, przechodzimy do konkretów.

Każda naprawa lakiernicza zaczyna się u nas od profesjonalnego przygotowania powierzchni. Likwidacja poważniejszych uszkodzeń wymaga zazwyczaj zdarcia starej powłoki. Kolejnym etapem jest bardzo dokładne mycie, odtłuszczanie i odpylanie powierzchni.

Nasz serwis lakierniczy z Warszawy dysponuje specjalistycznymi pomieszczeniami z filtrami powietrza usuwającymi kurz, pyły i inne zabrudzenia mogące osiadać na karoserii. Kontrolujemy również temperatury, co pozwala na zapewnienie optymalnych warunków do schnięcia lakieru.

Odpowiednio oczyszczona powierzchnia jest gotowa do gruntowania przez nałożenie podkładu. Po jego wyschnięciu następuje kolejne szlifowanie i oczywiście odpylanie. To kończy się proces przygotowywania auta przez nasz serwis lakierniczy w Warszawie.

pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa
pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa

Nakładanie lakieru — jak robi to profesjonalny lakiernik z Warszawy?

Po wstępnych działaniach i przygotowaniu powierzchni profesjonalny lakiernik z Warszawy przechodzi do nakładania lakieru bazowego. Niezwykle istotne jest przy tym dobranie odpowiedniej barwy. Nawet lekkie odchylenie od koloru starej powłoki będzie widoczne jak na dłoni, szczególnie przy większych naprawach.

Dlatego nasz serwis lakierniczy z Warszawy dobiera odcienie lakieru komputerowo, idealnie dostosowując je do starych powłok. Po takiej naprawie miejsce nałożenia nowego lakieru jest całkowicie niewidoczne.

Profesjonalne nakładanie lakieru musi być bardzo dokładne i równomierne, a to wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi oraz dużych umiejętności i doświadczenia lakiernika. Właśnie dlatego naprawy lakiernicze najlepiej powierzyć specjalistom.

W profesjonalnym serwisie lakierniczym w Warszawie lakier bazowy zabezpiecza się specjalną powłoką bezbarwną, a po jej wyschnięciu dokładnie poleruje powierzchnię. Dzięki temu nowa powłoka jest chroniona przed uszkodzeniami i działaniem warunków atmosferycznych.

pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa
pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa

Najlepszy serwis lakierniczy w Warszawie

Cały proces lakierowania pojazdu jest złożony i wieloetapowy. Jego prawidłowe przeprowadzenie wymaga naprawdę dużej ekspertyzy. Istotne są umiejętności lakiernika, właściwe dobranie technik, materiałów i narzędzi, a także odpowiednie warunki pracy.

Wybór dobrego serwisu lakierniczego ma zatem ogromne znaczenie. W Warszawie najlepiej skorzystać z usług Auto Service Zalewscy BIS. Firma dysponuje bardzo nowoczesnym kompleksem blacharsko-lakierniczym o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Znajduje się tu m.in. profesjonalna strefa przygotowawcza, uzbrajania, mieszalnia lakierów i stanowisko do polerowania.

Świetna organizacja, doskonale wyszkolona kadra i nowoczesny, profesjonalny sprzęt sprawiają, że Auto Service Zalewscy BIS to najlepszy serwis lakierniczy w Warszawie i okolicach.

pistolet do malowania w serwis lakierniczy warszawa