Wiosenne porządki w garażu - zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wygodę

naprawy powypadkowe Warszawa

Ostatnie podrygi zimy już za nami, a co za tym idzie pora przygotować się na wiosnę. Sprzątając i organizując na nowo przestrzeń wokół siebie, warto pamiętać także o samochodzie, który również wymaga trochę uwagi, aby bezpiecznie i wygodnie służyć nam w nowym sezonie. Zimą narażony był na oddziaływanie utrudnionych warunków drogowych, które mogły zostawić na nim swój ślad.

Siedem wiosennych obowiązków kierowcy

Oto podręczna lista zadań, które wiosną powinien zrealizować każdy kierowca:

  1. Wymień opony i sprawdź ciśnienie - zimowe opony świetnie sprawdzają się na śniegu i lodzie, ale kiedy temperatury zaczynają przekraczać średnio siedem stopni Celsjusza w ciągu doby, zaczynają tracić swoje właściwości. Ich zmieniająca się gęstość sprawia, że szybciej się zużywają, a droga hamowania ulega wydłużeniu, przez co rośnie zagrożenie kolizjami drogowymi. Zwiększa się również spalanie, co ma bezpośrednie przełożenie na koszty podróżowania. Sprawdzając ciśnienie nie zapomnij o kole zapasowym!
  2. Sprawdź oświetlenie - wystarczy kilka minut, aby upewnić się, że światła drogowe, mijania, przeciwmgielne, kierunkowskazy, pozycyjne, awaryjne, stopu i tablicy rejestracyjnej mają sprawne żarówki i prawidłowe ustawienie, które mogła zakłócić jazda po zimowo-wiosennych wybojach.
  3. Sprawdź zawieszenie i hamulce - skoro już o wybojach mowa, nie sposób nie wspomnieć o tym, jakie mogą być ich skutki dla tych dwóch kluczowych układów samochodowych. Dodatkowe zaprawienie solą drogową, piaskiem i pochodzącymi ze smogu zanieczyszczeniami mogą sprawić, że aby przywrócić je do pełnej sprawności, potrzebna będzie interwencja specjalisty.
  4. Uzupełnij płyny eksploatacyjne - zima to również okres zwiększonego zużycia płynów eksploatacyjnych we wszystkich układach samochodowych. Zanim wyruszysz w drogę upewnij się, że płyn hamulcowy, chłodniczy i wspomagania nie wymagają uzupełnienia. Sprawdź również czy trzeba dolać oleju silnikowego, a płyn do spryskiwaczy zacznij uzupełniać letnią mieszanką, która nie tylko jest tańsza, ale też lepiej radzi sobie z usuwaniem martwych owadów i ptasich odchodów, które wiosną dają się we znaki wszystkim kierowcom.
  5. Wymień wycieraczki - na pewno nieraz użyłeś ich, aby przyspieszyć oczyszczanie szyb ze śniegu i lodu, a ich skrzydła zużyły się pod wpływem dużych obciążeń. Wiosenne burze wymagają w pełni sprawnych wycieraczek, więc wymień je na nowe, aby małym kosztem znacząco podnieść swoje bezpieczeństwo.
  6. Umyj samochód - sól drogowa, piasek, błoto to codzienność na zimowych drogach i zmora każdej karoserii. Ostrożnie, aby nie spowodować dodatkowych zarysowań, usuń je z nadwozia i podwozia samochodu, nie zapominając zwłaszcza o trudno dostępnych zakamarkach. Zapobiegnij rysom i wżerom rdzy, zanim konieczna stanie się wizyta u lakiernika.
  7. Oczyść klimatyzację - wilgoć i zmniejszony przepływ powietrza przez układ klimatyzacyjny w zimowych miesiącach tworzą idealne warunki dla rozwoju grzybów i bakterii, które wraz z chłodzonym powietrzem dostawać się będą do kabiny samochodu, jeśli nie dokonasz na czas serwisu klimatyzacji obejmującego dezynfekcję układu i wymianę filtrów.

 

 

naprawy powypadkowe Warszawa
naprawy powypadkowe Warszawa

Zalewscy BIS - naprawy powypadkowe i likwidacja szkód komunikacyjnych Warszawa (Wola, Włochy)

Serwis Zalewscy Bis to centrum likwidacji szkód komunikacyjnych o bogatym doświadczeniu i najwyższej jakości świadczonych usług. W naszej ofercie znajdują się wycena kosztów naprawy, usługi blacharsko-lakiernicze, wymiana szyb, mycie polerowanie i sprzątanie oraz parking. Jeśli wolisz przygotowanie swojego samochodu na wiosnę powierzyć specjalistom, zapraszamy do nas! W celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty zapraszamy do kontaktu!

naprawy powypadkowe Warszawa