Jak przygotować samochód przed malowaniem: cięcie, szlifowanie, gruntowanie i wybór odpowiedniego lakieru

serwis lakierniczy Warszawa Włochy, serwis lakierniczy Warszawa Ursynów, serwis lakierniczy Warszawa Mokotów

Jeśli chodzi o lakierowanie samochodu, profesjonalny lakiernik Janki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Warszawa, Warszawa Mokotów, Warszawa Ursynów, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy z branży motoryzacyjnej będzie niezastąpiony w przypadku doboru odpowiedniego lakieru, ale także do cięcia, szlifowania i gruntowania.

Na czym polega cięcie?

Do cięcia niezbędna jest specjalna pasta ścierna do usuwania cienkich warstw farby. Cięcie można wykonać jako etap przygotowawczy przed nałożeniem farby lub później, aby zmieszać nową farbę ze starą. Przed rozpoczęciem nakładania pasty do cięcia należy okleić otaczające obszary. Nakładanie odbywa się za pomocą czystej szmatki. Niektóre elementy mogą wymagać użycia polerki.

Co to jest szlifowanie?

Szlifowanie polega na usunięciu wierzchniej warstwy lakieru samochodu za pomocą materiałów ściernych. W zależności od zadania szlifowanie można wykonać za pomocą papieru ściernego lub elektrycznej szlifierki oscylacyjnej. Konieczne będzie także używanie różnych gatunków papieru. Do szybkiego usunięcia lakieru z karoserii samochodu dobrze jest użyć papieru o ziarnistości 1200.

Żeby uniknąć problemów z dopasowaniem odcienia lakieru, który będzie nakładany do już istniejącego,  lakiernik Janki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Warszawa, Warszawa Mokotów, Warszawa Ursynów, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy musi usunąć podkład i odsłonić goły metal, ponieważ farba na starszych samochodach może być niekompatybilna z tymi nowoczesnymi.

serwis lakierniczy Warszawa Włochy, serwis lakierniczy Warszawa Ursynów, serwis lakierniczy Warszawa Mokotów
serwis lakierniczy Warszawa Włochy, serwis lakierniczy Warszawa Ursynów, serwis lakierniczy Warszawa Mokotów

Jak zagruntować samochód przed malowaniem?

Gruntowanie to niezbędny krok w malowaniu powierzchni metalowych i taki, który należy wykonać przed nałożeniem jakiejkolwiek warstwy wierzchniej lub koloru. Gruntowanie wykonuje się w celu uszczelnienia powierzchni, a także aby stworzyć barierę ochronną, do której będzie przylegać lakier.  Do gruntowania zawsze należy wybierać wysokiej jakości podkład samochodowy przeznaczony do stosowania na powierzchniach metalowych. Przeznaczony do malowania obszar musi być dokładnie wyczyszczony. Z reguły potrzebne są dwie lub więcej warstw podkładu, aby upewnić się, że goły metal jest całkowicie pokryty. Jeśli malowane są elementy plastikowe, potrzebne są specjalnego podkłady do plastiku.

Jak wybrać odpowiedni lakier?

Niezależnie od tego, czy maluje się samochód na zupełnie inny kolor, czy dopasowuje się lakier do istniejącego, kluczowe jest dobranie odpowiedniego odcienia. Lakiernicy mają do dyspozycji narzędzia, które ułatwiają im to zadanie. Fabryczne oznaczenie koloru można odczytać z tabliczki znamionowej. Dzięki temu  lakiernik Janki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Warszawa, Warszawa Mokotów, Warszawa Ursynów, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy będzie mógł stworzyć idealną mieszankę. Profesjonaliści doskonale wiedzą, że jedynie farby, które bazują na identycznych pigmentach mają szansę na zachowanie zbliżonego koloru. Ma to związek z efektem addytywnym i subtraktywnym barw. Dodatkowo lakiernicy zawsze dobierają farby w dziennym naturalnym świetle. Warto zwrócić uwagę na to, że metaliczny lakier po wyschnięciu będzie jaśniejszy, niż ten niemetaliczny, który z kolei staje się ciemniejszy. Są także lakiery perłowe i w ich przypadku niezwykle istotną kwestią jest równomierne odbijanie promieni słonecznych i identyczny wygląd bez względu na kąt patrzenia. Z tego względu naprawy lakiernicze należy zlecić doświadczonym fachowcom. Gwarantuje to najwyższą jakość wykonania usługi.

serwis lakierniczy Warszawa Włochy, serwis lakierniczy Warszawa Ursynów, serwis lakierniczy Warszawa Mokotów